the tower | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
"the tower" filmi, yılbaşı gecesi bir lüks apartman bloğunda yaşayan insanların hayatta kalma mücadelesini konu alan bir kore aksiyon-dram filmidir.

apartman bloğu, seul şehrinin simgesel binalarından biridir ve 102 katı vardır. yılbaşı gecesi, apartmanın üst katlarında bir parti yapılırken, yangın çıkar ve apartman tümüyle alev alır. i̇tfaiye ekipleri, yangını söndürmek için seferber olur ancak rüzgarın etkisiyle yangın daha da büyür.

apartmanın tepesindeki lüks restoranda mahsur kalan insanlar, alevlerin yükselmesiyle birlikte kurtarma ekiplerinin gelmesi için umutsuzca beklemeye başlarlar. ancak, yangının kontrol altına alınamaması ve apartmanın çökme riski, kurtarma ekiplerinin müdahalesini engeller.

binanın içinde kalanlar, yangından kurtulmak için hayatta kalmak için bir araya gelirler. kimi zaman birbirleriyle işbirliği yaparlar, kimi zaman ise kendi çıkarları için mücadele ederler. film, yılbaşı gecesi apartmanda mahsur kalan insanların, umutlarını kaybetmeden hayatta kalma mücadelesini ve birbirleriyle ilişkilerini anlatır.