boys over flowers | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
"Boys Over Flowers" (Korece: 꽃보다 남자, Kkotboda Namja), Güney Kore'de 2009 yılında KBS2 kanalında yayınlanan oldukça popüler bir televizyon dizisidir. Japon manga serisi "Hana Yori Dango"dan uyarlanan bu dizi, Asya genelinde büyük bir fenomen haline gelmiş ve başrol oyuncusu Lee Min-ho'nun yıldızını parlatmıştır. Romantik drama türündeki bu dizi, zengin bir lise öğrencileri grubu ve onlarla ilişkiler içinde olan sıradan bir kızın etrafında dönen olayları konu alır.

Konu
Dizi, Shinhwa Lisesi'ne giden ve ailesi tarafından finansal zorluklar yaşayan sıradan bir kız olan Geum Jan-di'nin (Ku Hye-sun tarafından canlandırılan) hikayesini anlatır. Okulda, okulun en zengin ve en popüler öğrencileri olan dört gençten oluşan "F4" grubuyla karşılaşır. Grubun lideri Gu Jun-pyo (Lee Min-ho tarafından canlandırılan), başlangıçta Jan-di'ye zorbalık yapar, ancak zamanla ona âşık olur. Dizi, Jan-di'nin F4 üyeleriyle olan ilişkilerini, aşk üçgenlerini, arkadaşlıkları ve kişisel büyümelerini ele alır.

Ana Karakterler ve Oyuncular
Ku Hye-sun - Geum Jan-di: Güçlü iradeli ve bağımsız bir kız.
Lee Min-ho - Gu Jun-pyo: Zengin ve baskın bir kişilik, F4'ün lideri.
Kim Hyun-joong - Yoon Ji-hoo: F4'ün sakin ve duyarlı üyesi, Jan-di'ye duygusal destek olan.
Kim Bum - So Yi-jung: Bir seramik sanatçısının oğlu, F4'ün playboy üyesi.
Kim Joon - Song Woo-bin: F4'ün bir diğer üyesi, ailesi mafya bağlantılarına sahip.
Temalar ve Eleştiriler
"Boys Over Flowers", sınıf farklılıkları, aşk, arkadaşlık, zorbalık ve kişisel gelişim gibi temaları işler. Dizi, genç izleyiciler arasında özellikle popülerdir ve romantik sahneleri, dramatik yapısı ve gösterişli kostümleri ile bilinir. Ancak, zorbalık sahneleri ve bazı karakterlerin toksik davranışları nedeniyle eleştirilere de maruz kalmıştır.

Başarıları
"Boys Over Flowers", Güney Kore'de ve Asya genelinde büyük bir izlenme oranına ulaşmıştır. Dizi, birçok ülkede tekrar tekrar yayınlanmış ve birkaç dizi ve film adaptasyonuna ilham kaynağı olmuştur. Lee Min-ho gibi oyuncuların kariyerlerini büyük ölçüde ilerletmiş, ve Kore dalgası (Hallyu) fenomeninin dünya çapında yayılmasına katkıda bulunmuştur.