goblin | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
"Goblin" (도깨비, "Dokkaebi"), Güney Kore dizisi olan ve romantik, fantastik, ve tarihi öğeleri içeren bir dramadır. Dizi, Kim Eun-sook tarafından yazılmıştır ve Lee Eung-bok tarafından yönetilmiştir. "Goblin," 2016-2017 yılları arasında yayınlanmış ve büyük bir popülerlik kazanmıştır.

Konu:
"Goblin," ölümsüz bir varlık olan goblinin ve onunla ölümsüzlüğü paylaşan ölümlü bir kadının hikayesini anlatır. Kim Shin (goblin olarak bilinir) bir savaşçıydı ve bir lanet nedeniyle ölümsüz hale geldi. Ancak ölümsüzlük onun için bir lanet haline gelir ve yaşamakta zorlanır. Onun ölümsüz hayatına son verebilecek tek kişi Goblin'in gelini Ji Eun-tak'tır.

Ji Eun-tak, Goblin'in karısını doğuracak olan kişidir ve bu özel yetenekleri nedeniyle onunla bağlantılıdır. Goblin'in hayatına anlam katan ve onunla birçok maceraya atılan Ji Eun-tak'ın etrafında, aynı zamanda Goblin'in yakışıklı yardımcısı olan Grim Reaper (Ölüm Meleği) adında bir varlık da dolaşmaktadır. Dizi, romantizm, dram, ve fantastik öğeleri bir araya getirerek karanlık ve etkileyici bir atmosfer yaratır.

Başlıca Oyuncular:

Gong Yoo - Kim Shin (Goblin)
Kim Go-eun - Ji Eun-tak
Lee Dong-wook - Grim Reaper
Yoo In-na - Sunny
"Goblin," derin karakter gelişimi, sürükleyici hikayesi ve görsel estetiğiyle dikkat çeken bir dizidir. Aynı zamanda OST'si (dizi müzikleri) ile de büyük beğeni toplamıştır.