koreli kadın aktristler | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
song hye-kyo - "autumn in my heart", "full house", ve "descendants of the sun" gibi dizilerle uluslararası üne kavuşan song hye-kyo, dramatik rollerdeki başarısıyla bilinir. özellikle "descendants of the sun" dizisindeki performansıyla dünya çapında büyük bir hayran kitlesi edinmiştir.

jun ji-hyun - "my sassy girl", "my love from the star" ve "legend of the blue sea" dizileriyle tanınan jun ji-hyun, komedi ve dram rollerindeki başarılı performansları ile ünlüdür. "my love from the star" dizisindeki rolü, ona uluslararası alanda büyük bir şöhret kazandırmıştır.

kim tae-hee - "stairway to heaven", "love story in harvard" ve "yong-pal" gibi yapımlarla tanınan kim tae-hee, güney kore'nin en güzel yüzleri arasında gösterilir ve yetenekli oyunculuğu ile tanınır.

ha ji-won - "secret garden", "empress ki" ve "hospital ship" gibi dizilerdeki rolleriyle bilinen ha ji-won, çok yönlü oyunculuk becerileri ile tanınır. aksiyon sahnelerindeki performansları özellikle takdir edilir.

bae suzy - "dream high", "while you were sleeping" ve "vagabond" gibi dizilerle tanınan bae suzy, başlangıçta bir k-pop idolü olarak ün kazanmış, ardından oyunculuk kariyerine başarılı bir geçiş yapmıştır.

park shin-hye - "you're beautiful", "the heirs", ve "pinocchio" gibi popüler dizilerdeki rolleri ile tanınan park shin-hye, genç izleyiciler arasında özellikle popülerdir. oyunculuk becerileri ve doğal karizması, onu güney kore'nin en sevilen aktörlerinden biri yapmıştır.

gong hyo-jin - "pasta", "the greatest love", "master's sun" ve "when the camellia blooms" gibi yapımlarda sergilediği performanslarla tanınan gong hyo-jin, romantik komedi türündeki başarılı oyunculuğu ile bilinir.

kim so-hyun - çocuk oyuncu olarak başladığı kariyerinde "moon embracing the sun", "who are you: school 2015" ve "love alarm" gibi dizilerle yetişkin bir oyuncu olarak da başarıya ulaşan kim so-hyun, geniş bir hayran kitlesine sahiptir.