the three musketeers | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
"the three musketeers" (üç silahşörler) adlı kore dizisi, alexandre dumas'ın ünlü romanından uyarlanmıştır ve tarihi bir macera temelinde kurgulanmıştır.

dizi, joseon hanedanlığı döneminde, ülkenin başkenti hanyang'da geçmektedir. üç kişilik bir grup, i̇ngiltere büyükelçisi tarafından görevlendirilerek gizli işleri çözmek için bir araya gelirler. bu üçlü, kral'ın sarayındaki yolsuzluğu ortaya çıkarmak için bir araya gelirler. grubun lideri olan park dal-hyang, ülkesine hizmet etmek için her türlü fedakarlığı yapmaktadır. yanında ise, so-hyeon adında zeki bir kadın ve heo seung-po adında bir asker yer almaktadır.

dizi, bu üç silahşörün maceralarını, karanlık planları ortaya çıkarmak için verdikleri mücadeleyi ve tarihi olaylara olan etkilerini konu almaktadır. i̇ngiltere büyükelçisi'nin değişik oyunları, kraliyet ailesi içindeki siyasi kavgalar ve aşk gibi çeşitli konular da dizide ele alınmaktadır.

dizi, tarihi olaylarla kurguyu harmanlayarak, gerçekçi bir hikaye sunmakta ve izleyicileri tarihi döneme doğru bir yolculuğa çıkarmaktadır. ayrıca, dostluk, aşk, vatanseverlik ve adalet gibi evrensel temalar da işlenmektedir.