tale of the nine-tailed | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
"tale of the nine-tailed" (dokkaebi-eui daejakjeon) güney kore yapımı bir fantastik-romantik dizidir. dizi, eski bir efsaneye dayanarak, dokuz kuyruklu tilki (gumiho) olarak bilinen bir yaratığın modern dünyadaki maceralarını konu alır.

dizinin ana karakteri tilki yaratığı lee yeon (lee dong-wook) olarak karşımıza çıkar. lee yeon, yüzyıllar boyunca insan dünyasını ziyaret eden ve insanları efsanelere konu olan gumiho yaratıklarından biridir. kendisi, insanların korkulu rüyası olan bu yaratık türüne karşı mücadele eden insanlarla savaşmış ve onları durdurmuştur. ancak, günümüzde, bir gizemli olay zinciri onu yeniden insan dünyasına çekmektedir.

dizide, lee yeon'un insan dünyasına geri dönüşüyle birlikte, insanlarla olan etkileşimleri, aşkı ve geçmişiyle yüzleşmesi ele alınır. lee yeon'un yolu, insan dünyasında yaşayan bir tv prodüktörü olan nam ji-ah (jo bo-ah) ile kesişir. i̇kisi, birbirlerine çekilirler ve lee yeon, nam ji-ah'ın geçmişiyle bağlantısı olan gizemli bir olayı çözmeye çalışır.

dizide, fantastik ögelerle birlikte, romantik ve dramatik unsurlar da bulunur. lee yeon'un geçmişi ve insanlarla olan mücadelesi, dizinin önemli temasıdır. ayrıca, diğer gumiho yaratıklarının ve gizemli olayların hikayesi de dizinin ilgi çekici unsurları arasındadır.

"tale of the nine-tailed", 2020 yılında yayınlanmıştır ve izleyiciler tarafından beğenilmiştir. dizi, kore dramalarının en sevilen konularından biri olan fantastik ögeleri modern dünya ile birleştirerek, ilginç bir senaryo sunmaktadır.