song of the prince | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
"song of the prince" veya diğer adıyla "the king's affection", güney kore yapımı bir televizyon dizisidir. dizi, bir kralın hikayesini anlatmaktadır.

dizide, lee hwi (rowoon), joseon hanedanı'nın veliaht prensi olarak doğar. ancak babası, kralın en sevdiği danışmanın oğlu kim ga-on'u (park ji-hoon) veliaht prens olarak seçer. lee hwi, hayal kırıklığına uğramış ve kırgın bir şekilde babasının sarayından ayrılır.

yıllar sonra, lee hwi, bir öğretmen olarak çalışırken kim ga-on ile yeniden karşılaşır. kim ga-on, artık veliaht prens değildir ve halk arasında öğretmen olarak çalışmaktadır. i̇kili arasında başlayan dostluk, ilerleyen zamanlarda rekabet ve mücadeleye dönüşür.

dizi, joseon hanedanlığı döneminde yaşanan siyasi olayları, aşkı ve dostluğu ele almaktadır. lee hwi, kendini kanıtlamak ve gerçek veliaht prens olduğunu kanıtlamak için mücadele ederken, kim ga-on'un ailesi ile olan sorunları ve aşk hayatı da dizinin önemli konuları arasındadır.

"song of the prince", tarihi bir drama olarak tanınır ve içerdiği duygusal sahnelerin yanı sıra zengin kostüm ve set tasarımları ile de dikkat çekmektedir. dizi, 2021 yılında yayınlanmış ve izleyiciler tarafından olumlu eleştiriler almıştır.