snowpiercer | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
"snowpiercer" filmi, dünya genelinde yaşanan bir felaket sonucu gezegenin tamamının buzul çağına girmesi sonucu hayatta kalmayı başaran insanların, sınıf ayrımcılığı ve devrim konularını ele alan bir distopik bilim-kurgu filmidir.

filmin konusu, dünya'nın tamamının buzul çağına girmesi sonucu hayatta kalan insanların, son kalan tren olan snowpiercer adlı tren ile sonsuz bir yolculuğa çıkmalarıyla başlar. trenin içinde, sınıflar arasında ayrım yapılmıştır. trenin ön kısmında, lüks yaşam tarzı sürdüren zenginler bulunurken, arka kısımda ise yoksul insanlar yaşam mücadelesi vermektedir.

yıllarca bu şekilde yaşamaya çalışan insanlar, arka kısımda yaşayanların zorlu yaşam koşullarına dayanamayarak ayaklanmasıyla trenin içinde bir devrim başlar. ayaklanmanın lideri curtis, trenin ön kısmını ele geçirmek ve bu adaletsizliği sonlandırmak için ön kısımdaki yolculara karşı savaş açar.

curtis, trenin mühendisi namgoong minsu ve kızı yona ile birlikte, zenginlerin bulunduğu kısıma doğru bir yolculuğa çıkar. yolculukları boyunca farklı engellerle karşılaşırken, sınıf ayrımcılığı ve adaletsizlik gibi konuların üstünde dururlar.

filmin ilerleyen bölümlerinde, snowpiercer treninin sırları ve dünya dışında hayatta kalabilecek bir alan arayışı gibi konular da ele alınır. film, dünya üzerinde yaşayan insanların, bir felaket sonrasında hayatta kalma mücadelesinde karşılaştıkları sınıf ayrımcılığı ve adaletsizliğin üstesinden gelme çabalarını anlatır.