signal | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
"Signal", Güney Kore yapımı bir televizyon dizisidir. Dizi, suçluları yakalamak için geçmiş ve geleceğin polis dedektiflerinin arasında kurulan telepatik bir bağın hikayesini anlatır.

Dizide, Park Hae-young adlı bir dedektif, zamanda yolculuk yapabilen bir telsiz kullanarak geçmişte işlenen suçları çözmeye çalışır. Hae-young, geçmişe giderek, daha önce çözülememiş vakaları çözmek için eski dedektif Lee Jae-han ile iletişim kurar.

Lee Jae-han, 1980'lerde bir dizi çocuk kaçırma olayının yaşandığı bir dönemde çalışmaktadır. Hae-young, onunla geçmişten haberleşerek suçluları bulmak için çalışır. Ancak, her zamanda yolculuk her zaman beklenmedik sonuçlar doğurur ve geçmişe müdahale etmenin gelecekte nasıl bir etki yaratacağı belirsizdir.

Dizi, gerilim ve gizem dolu bir hikayeye sahip olmasının yanı sıra, suçluların yakalanması için polis ve savcılar arasında verilen mücadeleyi de işler. Ayrıca, dizi, karakterlerin geçmişteki ve gelecekteki hayatlarındaki değişimleri de ele alır.

"Signal", övgüyle karşılanan bir dizi olmuştur ve seyirciler tarafından başarılı senaryosu, karakterlerin karizmatikliği ve zaman yolculuğu temasının kullanımıyla övgü toplamıştır.