school 2013 | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
"school 2013", güney kore'de 2012 yılında yayınlanan bir televizyon dizisidir. dizi, bir lise ortamında öğrenciler ve öğretmenler arasındaki ilişkileri konu alır.

dizide, kang se chan (choi daniel) ve jung in jae (jang nara) adlı iki öğretmenin, sıradan bir güney kore lisesinde öğrencileriyle birlikte zorlu mücadeleleri anlatılır. dizide, öğrencilerin akademik başarılarından ziyade, onların sosyal ve duygusal sorunlarına odaklanılır. kang se chan, başarılı öğrencileri desteklerken, jung in jae daha çok zor durumda olan öğrencilere yardımcı olmaya çalışır.

dizi, öğrencilerin okulda yaşadıkları zorlukları ve bu zorluklarla başa çıkma yollarını ele alır. ayrıca, sınav baskısı, aile problemleri, okulda şiddet, öğrencilerin gelecekleri ve öğretmenlerin zorlu çalışma koşulları gibi konulara da yer verir.

"school 2013", gerçekçi bir şekilde güney kore'deki eğitim sisteminin iç yüzünü ele alır ve izleyicilere hem öğrencilerin hem de öğretmenlerin yaşadıkları zorlukları anlama fırsatı verir. dizide ayrıca, öğrencilerin arkadaşlık, sevgi, ve dayanışma gibi değerleri de öğrenmeleri konu edinilir.