playful kiss | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
"playful kiss" (korece: 장난스런 키스; romanized: jangnanseureon kiseu), güney kore'de 2010 yılında yayınlanan bir televizyon dizisidir. dizi, aynı isimli japon manga serisi "itazura na kiss" temel alınarak yapılmıştır.

dizinin konusu, çekingen bir lise öğrencisi olan oh ha-ni (jung so-min) ile popüler ve başarılı bir öğrenci olan baek seung-jo (kim hyun-joong) arasındaki romantik ilişkiyi anlatmaktadır.

oh ha-ni, okulun en popüler öğrencisi olan baek seung-jo'ya aşık olmuştur, ancak onun dikkatini çekmek hiç de kolay değildir. seung-jo, zeki ve başarılı bir öğrencidir ve oh ha-ni'nin beceriksizliği ve düşük notları onu rahatsız etmektedir.

bir gün, oh ha-ni'nin evi bir deprem sonrası yıkılır ve ailesiyle birlikte seung-jo'nun babasının evine taşınır. oh ha-ni, seung-jo ile birlikte yaşamaya başlar ve onu etkilemek için elinden geleni yapar. ancak, seung-jo'nun kalbini kazanmak hiç de kolay değildir.

dizinin ilerleyen bölümlerinde, oh ha-ni ve seung-jo arasındaki ilişki giderek gelişir ve birbirlerine karşı olan duyguları artar. ancak, ailelerinin geçmişteki anlaşmazlıkları, seung-jo'nun zorlu eğitimi ve diğer kişisel sorunlar, ilişkilerini engellemeye başlar.

dizi, romantik komedi türünde sınıflandırılabilir ve genç izleyiciler için uygun olabilir. dizinin ana karakterleri olan oh ha-ni ve baek seung-jo, dizinin izleyicileri arasında popüler hale gelmiştir.
Kim Hyun-joong - Baek Seung-jo
Jung So-min - Oh Ha-ni (Na-jung)
Lee Tae-sung - Bong Joon-gu
Lee Si-young - Yoon He-ra
Yayın Tarihi:

Dizi, 1 Eylül 2010 tarihinde başlamış ve 21 Ekim 2010 tarihinde sona ermiştir.
Uyarlandığı Kaynak:

"Playful Kiss," Kaoru Tada tarafından yazılan ve "Itazura na Kiss" adını taşıyan Japon mangasına dayanmaktadır. Bu manga, dünya genelinde birçok farklı versiyonla uyarlanmıştır.
"Playful Kiss," gençlik romantik komedi türündeki hikayesiyle izleyicileri eğlendirmiş ve popülerlik kazanmış bir dizidir.