masquerade | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
"masquerade" (korece adıyla "gwanghae: wang-i doen namja") adlı kore filmi, tarihi bir dramadır ve joseon hanedanlığı döneminde geçer. film, bir hizmetçinin kralın yerine geçmesi ve krallığın geleceğini kurtarmasıyla ilgilidir.

film, 16. yüzyılda joseon hanedanlığı döneminde geçer. kral gwanghae (korean latin letters'da lee byung-hun) yönetimi altındaki krallıkta huzursuzluk ve kaos hüküm sürmektedir. kral gwanghae, her zaman bir suikast tehlikesi altında yaşamaktadır ve güvenliğini sağlamak için kendisi gibi görünen bir adamı tahta çıkarmak üzere bir plan yapar.

bu adam ise, hizmetçi olan ha-sun (korean latin letters'da lee byung-hun), krala olan benzerliği nedeniyle seçilmiştir. kral gwanghae, bir suikast girişimi sonrası kaçtığında, ha-sun kralın yerine geçer ve krallığı yönetmeye başlar. ancak, ha-sun'un yeni rolü, birçok zorluğa yol açar ve kendisi ve krallık için tehlikeli bir oyun oynaması gerektiğini fark eder.

ha-sun, krallığın geleceği için mücadele ederken, aynı zamanda kralın hayatını da kurtarmak zorundadır. ancak, gerçek kimliğinin ortaya çıkmasıyla, ha-sun ve kralın kaderleri bir kez daha birleşir.

film, tarihi bir kurgu öyküsüdür ve güç, entrika ve ihanet konularına odaklanır. aynı zamanda, bir hizmetçinin fedakarlığı ve kendi kimliğine sahip çıkmasıyla ilgili etkileyici bir hikaye sunar.