heroes | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
"heroes" kore dizisi, güney kore'nin ilk özel kuvvetleri olan black eagles'ın üyeleri arasındaki güçlü dostlukları ve görevlerini yerine getirme çabalarını konu alan bir aksiyon-drama dizisidir.

dizi, iki özel kuvvet askeri olan kim min-joo (diziye başrol oyuncusu park min-young tarafından canlandırılan karakter) ve park do-hoon'un (diziye başrol oyuncusu lee joon-gi tarafından canlandırılan karakter) hikayelerini anlatır. i̇kisi, birlikte eğitim gördükleri sırada birbirleriyle yakınlaşırlar ve sonunda black eagles'a katılırlar.

dizide, black eagles üyeleri, ülkeyi tehdit eden çeşitli terörist olaylara karşı mücadele ederler. kim min-joo ve park do-hoon, birlikte çalışarak bu görevleri başarıyla yerine getirmeye çalışırlar. ancak, görevlerinin zorluğu ve hayatlarının tehlikesi, onların güçlü dostluğunu test etmeye başlar.

dizide, aksiyon dolu sahnelerin yanı sıra, kim min-joo ve park do-hoon arasındaki romantik ilişki de işlenir. ayrıca, black eagles üyeleri arasındaki sıcak ilişkiler ve sadakat, dizinin diğer temaları arasındadır.