güney kore markaları | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
güney kore, dünya çapında birçok ünlü markaya ev sahipliği yapmaktadır. i̇şte bazı popüler güney kore markaları:

samsung: dünyanın en büyük elektronik üreticilerinden biri olan samsung, güney kore merkezlidir. cep telefonları, televizyonlar, beyaz eşya ve diğer elektronik cihazlar dahil olmak üzere birçok ürün yelpazesine sahiptir.

lg: lg electronics, diğer bir güney kore merkezli elektronik şirketidir. televizyonlar, cep telefonları, beyaz eşya, klima sistemleri ve ev aletleri dahil olmak üzere birçok ürün yelpazesine sahiptir.

hyundai: hyundai, güney kore merkezli bir otomobil şirketidir. ayrıca inşaat, gemi inşa ve finansal hizmetler gibi birçok sektörde faaliyet göstermektedir.

kia: kia motors, diğer bir güney kore otomobil şirketidir. araçlarının kalitesi ve fiyatı nedeniyle popülerdir.

sk group: sk group, enerji, kimya, telekomünikasyon, perakende ve finansal hizmetler gibi birçok sektörde faaliyet gösteren bir güney koreli konglomerattır.

amorepacific: amorepacific, güney kore merkezli bir güzellik şirketidir. kozmetik, cilt bakımı ve kişisel bakım ürünleri üretmektedir.

lotte: lotte, güney kore merkezli bir konglomerattır ve gıda, perakende, inşaat, kimya ve finansal hizmetler dahil olmak üzere birçok sektörde faaliyet göstermektedir.

cj group: cj group, güney kore merkezli bir konglomerattır. film, televizyon, müzik, perakende, gıda, lojistik ve enerji dahil olmak üzere birçok sektörde faaliyet göstermektedir.

etude house: etude house, güney kore merkezli bir kozmetik şirketidir. makyaj, cilt bakımı ve kişisel bakım ürünleri üretmektedir.

the face shop: the face shop, güney kore merkezli bir kozmetik şirketidir. doğal bileşenler içeren cilt bakımı ürünleri, makyaj ürünleri ve parfüm gibi birçok ürün yelpazesine sahiptir.