d-day | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
"d-day", bir kore dramıdır ve güney kore'nin başkenti seul'de bir felaket sonrası hayatta kalmaya çalışan insanların hikayelerini anlatır.

dizi, doğal afet müdahale birimi'nde (ndrs) çalışan lee hae sung (jung so min) ve jeon joo hyuk (kim young kwang) adlı iki doktorun etrafında döner. dizinin ana konusu, büyük bir depremin seul'ü vurması ve ndrs'nin felaketten sonraki acil müdahalesini konu almaktadır.

lee hae sung, acil tıp teknisyeni olarak çalışırken, jeon joo hyuk, bir ortopedi doktorudur. bir deprem sonrası, seul'deki en büyük hastanenin yıkılmasıyla birlikte, hae sung ve joo hyuk, bir araya gelerek hayatta kalanları kurtarmak için mücadele ederler.

dizide, hastalara ve ailelerine karşı doktorların sorumluluklarını, ndrs'nin müdahalesi ve kurtarma operasyonları hakkında ayrıntılı bilgiler sunulur. bu sırada, karakterlerin kişisel hayatları ve ilişkileri de ele alınır.

dizide ayrıca, bir felaket sonrasında insanların nasıl hayatta kalmaya çalıştığı, nasıl dayanıklı oldukları ve insan doğasının gücü hakkında da mesajlar verilir.

"d-day", gerilim, drama ve romantizmle dolu bir dizi serisi olarak izleyiciler tarafından beğenilmiştir.