burning | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
"burning", lee chang-dong tarafından yönetilen bir güney kore yapımı psikolojik drama filmidir. film, haruki murakami'nin kısa öyküsü "barn burning"den uyarlanmıştır.

film, başrol oyuncusu ah-in yoo tarafından canlandırılan jong-su'nun hikayesini anlatmaktadır. jong-su, yazar olmak isteyen bir gençtir ve güney kore'nin kırsal kesiminde yaşamaktadır. bir gün, çocukluk arkadaşı hae-mi ile karşılaşır ve birlikte zaman geçirmeye başlarlar. ancak, hae-mi bir gün afrika'ya seyahat eder ve geri dönmediği için jong-su endişelenmeye başlar.

daha sonra, jong-su hae-mi'nin sevgilisi ben ile tanışır. ben zengin bir adamdır ve gizemli bir kişiliğe sahiptir. jong-su, ben'in davranışlarından şüphelenmeye başlar ve hae-mi'nin ortadan kayboluşu ile ilgisi olabileceğine inanır. jong-su, hae-mi'nin izini sürerken, gerçeklerin kendisi için hiç de tahmin ettiği gibi olmadığını fark eder.

film, kırsal kesimdeki yaşam, sınıf farkları, yalnızlık, kaygı, cinsiyet, hayal kırıklığı ve insan doğasının karmaşıklığı gibi konuları ele almaktadır.