bride of the century | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
"Bride of the Century" (Korece: 백년의 신부; Romanized: Baeknyeonui Shinbu), 2014 yılında Güney Kore'de yayınlanan bir romantik-fantastik drama dizisidir.

Dizinin konusu, iki farklı dünyadan gelen bir çiftin hikayesini anlatmaktadır. Cha Jae-hwan (Lee Hong-gi), zengin bir ailenin veliahtıdır ve bir gelin adayı seçmek zorundadır. Ancak, seçilen gelinlerin hepsi düğünden sonra esrarengiz bir şekilde ortadan kaybolmaktadır.

Bu sırada, bir çiftlikte çalışan Jang Yi-kyung (Yang Jin-sung), ailesinin borçları nedeniyle zor durumda kalmıştır. Ancak, kendisiyle aynı görünüme sahip olan bir başka kadın, Jang Yi-kyung'un hayatını kurtarır ve ona teklif edilen zengin bir adamın gelini olmasını istemektedir.

Yi-kyung, kendisine sunulan bu fırsatı kabul eder ve Cha ailesinin malikanesine gider. Ancak, düğün sırasında, Cha ailesinin karanlık bir sırrı ortaya çıkar ve Yi-kyung, kendisini bir zaman yolculuğunun içinde bulur. Burada, Cha ailesinin 100 yıl önceki zamanına giderek, geleceğin gelini olmuştur.

Dizide, Jae-hwan'ın büyükannesi olan Na Doo-rim (Yang Jin-sung), Yi-kyung'un geçmişle olan bağlantısını açıklamakta ve Jae-hwan'ın kalbini kazanmasına yardımcı olmaktadır. Ancak, bir yandan da Yi-kyung, Cha ailesinin sırlarını öğrenmekte ve ailenin karanlık geçmişiyle yüzleşmektedir.

Dizinin fantastik öğeleri, zaman yolculuğu ve doğaüstü güçler gibi unsurlarla doludur. Romantik öğeleri, karakterlerin arasındaki gelişen ilişkiler ve geçmişle yüzleşme gibi unsurlarla harmanlanarak sunulmaktadır.