along with the gods | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
"along with the gods" (tanrılarla beraber) güney kore yapımı bir fantastik aksiyon filmidir. film, insanların ölümünden sonra cennete gitmek için geçmesi gereken yargı aşamalarını konu alır. film, joo ho-min'in yazdığı aynı isimli bir webtoon serisinden uyarlanmıştır ve yönetmenliğini kim yong-hwa üstlenmiştir.

film, ölen insanların ruhlarının öteki dünyada beş farklı aşamadan geçmesi gerektiğini ve her aşamanın başında bir tanrı tarafından yargılandığını anlatıyor. ölen bir itfaiyecinin öteki dünyada beş aşamadan geçerek cennete gitmesi için ona rehberlik eden üç cinayet soruşturma memuru hikayesi anlatılıyor. film, ölüm, sevgi ve insan doğasının karmaşıklığı gibi temaları ele alıyor.

"along with the gods" üç bölümden oluşan bir seri olarak çekildi. i̇lk film "the two worlds" (i̇ki dünya) 2017 yılında çekildi, ikinci film "the last 49 days" (son 49 gün) ise 2018 yılında yayınlandı. film, vizyona girdiği yıl güney kore'de büyük bir başarı elde etti ve dünya genelinde de popülerlik kazandı.