ad-lib night | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
"ad-lib night", 2006 yapımı güney kore filmidir. film, birçok farklı sorunu olan insanların, bir gece boyunca seul'de gerçekleşen bir sanat festivalinde bir araya gelmesini konu almaktadır.

filmde, bir rock yıldızı olan kang-yi (kim jun-seong) ve onun eski sevgilisi olan bir çizgi roman yazarı olan jin-hee (han hyo-joo) başta olmak üzere, farklı kişiliklere sahip bir grup insanın hikayesi anlatılmaktadır. bu insanlar, gece boyunca seul sokaklarında dolaşırken, hayatlarındaki farklı sorunlarla yüzleşirler. kimi aşk acısı çekerken, kimisi de geleceğiyle ilgili endişelerini dile getirir.

film, gece boyunca farklı sanat eserlerine ve performanslara rastlayan karakterlerin, hayatlarında yeni bir bakış açısı kazanmalarını ve birbirlerine yardım etmelerini konu almaktadır. filmde, birçok farklı tema işlenirken, özellikle sanatın insan hayatında oynadığı rol vurgulanmaktadır.

"ad-lib night", özellikle güney kore'nin genç neslinin hayatına dair sorunları işleyen bir film olarak dikkat çekmektedir. ayrıca, filmde kullanılan müzikler ve seul sokaklarındaki sanat eserleri, filmin atmosferine katkıda bulunmaktadır.