hello ghost | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
"hello ghost" (merhaba hayalet), intihar girişiminde bulunan bir adamın birdenbire hayaletler tarafından takip edilmesi sonrası hayatını değiştiren bir kore filmidir.

film, başarısızlıkla sonuçlanan bir intihar girişiminden sonra, sang-man adlı genç adamın hayaletler tarafından takip edilmeye başladığını gösterir. hayaletler, sang-man'ı ölüme sürüklemek için sürekli olarak ona rahatsız edici işaretler gönderirler.

bununla birlikte, sang-man hayatta kalmak için mücadele eder ve hayaletleri ne yapacağını öğrenmeye çalışır. sonunda, hayaletlerle konuşabilme yeteneği kazanır ve onların arzularını yerine getirerek onları rahatlatır. bu yeteneği kullanarak, diğer insanların da hayatlarını değiştirmeye başlar.

sang-man, kaderine boyun eğmeyen, yaşamla tekrar bağını kuran, hayata tutunan bir insan olarak hikayesini sürdürür. film, hayatın anlamı ve önemi, insan ilişkileri, hayatta kalmak ve yeniden doğmak üzerine duygusal bir hikaye anlatır.

"hello ghost", oyunculuk performansları, duygusal anları ve izleyicileri düşündüren mesajları ile dikkat çeken bir film olarak bilinir.