weightlifting fairy kim bok-joo | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
"weightlifting fairy kim bok-joo", güney kore yapımı bir romantik komedi televizyon dizisidir. dizi, aynı üniversitede eğitim alan iki öğrencinin, biri halterci olan kim bok-joo ve diğeri yüzücü olan jung joon-hyung arasındaki ilişkiyi anlatmaktadır.

kim bok-joo, babasının halterci olduğu için kendisi de halterci olmaya karar vermiştir. üniversitenin halter takımında yer alan bok-joo, spora ve takım arkadaşlarına çok bağlıdır. bir gün, jung joon-hyung ile tanışır. joon-hyung, eski bir yüzücüdür ve şimdi bir rahat yaşam sürdürmektedir. ancak, bok-joo ve joon-hyung arasındaki buluşmalar tesadüfen artar ve aralarında romantik bir ilişki başlar.

dizi, bok-joo ve joon-hyung'un üniversite hayatı boyunca yaşadıkları zorlukları, spordaki başarıları ve aşk hikayelerini anlatmaktadır. ayrıca, iki karakterin aileleri ve arkadaşları da dizide önemli bir yer tutmaktadır.

"weightlifting fairy kim bok-joo", 2016 yılında yayınlanmıştır. dizinin başrollerinde lee sung-kyung ve nam joo-hyuk yer almaktadır. dizi, gençler arasında büyük bir popülerlik kazanmıştır ve özellikle sporcu genç kızların hayallerine ilham vermektedir.