the witch: part 2. the other one | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
"the witch: part 2. the other one" (cadı: bölüm 2. diğerleri), güney kore yapımı bir korku-gerilim filmidir. film, ilk film olan "the witch: part 1. the subversion"ın devamı niteliğindedir.

film, ana karakter ja-yoon'un (kim da-mi) hayatına devam etmektedir. ja-yoon, geçmişte acımasız deneylere maruz kalmış bir genç kızdır ve ilk filmde olağanüstü güçlere sahip olduğunu keşfetmiştir. ancak, ja-yoon bu güçlerini kullanarak hayatını sürdürmek için yalnız kalmıştır.

bir gün, ja-yoon kötü niyetli bir grup tarafından kaçırılır ve kendini bir cadı avı sırasında bulur. ja-yoon, geçmişindeki acı deneyler ve güçlerinin kontrolü konusundaki sıkıntılarıyla yüzleşmek zorundadır. aynı zamanda, kendisine benzer olağanüstü güçlere sahip başka bir kadın olan mae (jo min-su) ile tanışır.

ja-yoon ve mae, geçmişlerindeki sırları ve güçlerinin kökenlerini keşfetmek için birlikte çalışırken, aralarında bir bağ oluşmaya başlar. ancak, cadı avcılarından kaçarken, ja-yoon'un güçleri kontrolden çıkmaya başlar ve kendisini ve sevdiklerini korumak için savaşmak zorunda kalır.

film, güç ve kimlik arayışı, arkadaşlık ve sadakat konularını ele almaktadır. aynı zamanda, korku-gerilim sahneleriyle de dikkat çekmektedir.