lost and found | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
"lost and found" (kayıp ve buluş), bir köpeğin sahibini arayışı üzerine kurgulanmış bir kore filmidir.

film, bir şehirde yaşayan genç bir kız olan jin ile başlar. jin, sıradan bir hayatı olan bir öğrencidir ve her sabah okula gitmek için otobüse biner. bir gün otobüste, bir köpeğin otobüs durağında bırakıldığını fark eder. jin, köpeğin sahibini bulmak için çaba harcamaya başlar ve köpeğin bir reklam ajansında çalışan bir adam olan han'ın evcil hayvanı olduğunu öğrenir.

han, iş yoğunluğu nedeniyle köpeği yeterince ilgilenememekte ve onu uzun süre evde bırakmaktadır. ancak, köpeği jin sayesinde buluştuğunda, köpeğin güzelliği ve sadakati onda bir etki yaratır. han, köpekle daha fazla zaman geçirmeye başlar ve köpek onun için hayatında önemli bir yere sahip olur.

filmin ana teması, insanların hayvanlarla olan ilişkileri, hayvanların insanlar üzerindeki etkisi ve insanların birbirlerine yardım etmeleri üzerinedir. ayrıca, hayvanların ihtiyaçlarını ve onlara olan sorumluluklarını hatırlatır. film, insanların birbirleriyle etkileşimlerinin yanı sıra, hayvanlarla olan ilişkilerinin de önemine dikkat çeker.