kore gençlik dizileri | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
kore gençlik dizileri, lise veya üniversite öğrencilerinin yaşadığı sorunlar, aşk, arkadaşlık, aile ilişkileri gibi konuları ele alır. bu tür diziler, genellikle genç izleyicilere hitap eder ve popülerliği yüksektir. i̇şte popüler kore gençlik dizilerinden bazıları ve konuları:

reply 1997: kore'de yaşayan bir grup arkadaşın lise yıllarından itibaren yaşadıkları olayları anlatır. konusu, ilk aşk, arkadaşlık ve müzik üzerine odaklanır.

school 2013: bir lisede öğrenci olan lee jong-suk ve kim woo-bin'in başrol oynadığı bir dizi. dizi, öğrencilerin sınav baskısı, okul zorbalığı ve aile ilişkileri gibi konuları ele alır.

dream high: öğrencilerin bir müzik okuluna kabul edilmek için mücadelelerini anlatır. dizide, öğrencilerin müzik kariyerleri için mücadeleleri ve aşkları konu alınır.

to the beautiful you: kore'deki en iyi okullardan birine gitmek isteyen bir kızın hikayesini anlatır. ancak, bu okul sadece erkek öğrencilere açıktır. kız, kendini erkek olarak tanıtır ve okula kabul edilir.

weightlifting fairy kim bok-joo: genç bir kadın halterci olan kim bok-joo'nun hikayesini anlatır. konusu, aşk ve hayaller üzerine odaklanır.

heirs: zengin bir ailenin çocuklarının lise yıllarında yaşadıkları olayları konu alan bir dizi. konusu, aile ilişkileri, aşk ve arkadaşlık üzerine odaklanır.

love in the moonlight: joseon hanedanlığı döneminde geçen bir dizi. bir prens ve bir eunuch kız arasındaki aşk hikayesini anlatır.