kore dizi önerisi | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
farklı türlerde 10 kore dizisi önerim:

"crash landing on you" (aşkın gücü) - romantik-komedi türünde bir dizi. güney koreli bir kadın ve kuzey koreli bir adam arasında beklenmedik bir aşk hikayesi.

"kingdom" (krallık) - tarihi-korku türünde bir dizi. joseon hanedanlığı döneminde geçen ve zombi salgınına karşı mücadele eden bir prensin hikayesini anlatıyor.

"stranger" (yabancı) - suç-gizem türünde bir dizi. savcı ve dedektifin bir cinayeti çözmek için işbirliği yapmasını konu alıyor.

"itaewon class" (i̇talyanın sınıfı) - dram-ticaret türünde bir dizi. yeniden başlamak için kendine bir restoran açan bir adamın hikayesini anlatıyor.

"hi bye, mama!" (hoşçakal anne) - dram-komedi türünde bir dizi. ölen bir kadının, 49 gün boyunca yeniden dünyaya dönmesine izin verilen bir fırsatı yakalamasını ve ailesiyle yeniden bağ kurmasını konu alıyor.

"descendants of the sun" (güneşin kızları) - romantik-drama türünde bir dizi. güney koreli bir asker ve bir doktorun arasında gelişen aşk hikayesi.

"reply 1988" (cevap 1988) - aile-drama türünde bir dizi. beş arkadaşın 1988 yılında güney kore'deki büyüme hikayelerini anlatıyor.

"goblin" (goblin: the lonely and great god) - fantastik-romantik türünde bir dizi. ölümsüz bir goblinin ve bir ölümlünün arasında gelişen aşk hikayesi.

"signal" (sinyal) - polisiye-drama türünde bir dizi. farklı zaman dilimlerindeki iki polisin, geçmişteki suçları çözmek için iletişim kurdukları bir dizi olayı konu alıyor.

"misaeng" (mükemmel i̇nsanlar) - i̇ş yaşamı-drama türünde bir dizi. bir şirkette stajyer olarak çalışan bir adamın iş hayatındaki zorlukları ve başarılarına odaklanıyor.