flowers that bloom at night | Yeni Nesil İnteraktif Kore Sözlük
"flowers that bloom at night" adlı dizi, romantik dram türünde bir güney kore yapımıdır. dizi, 1930'larda kore'de geçmektedir.

dizinin ana karakteri do mo-seong, büyük bir çiçek firmasının sahibi olan zengin bir adamdır. ancak, genç yaşında geçirdiği bir kaza nedeniyle karanlıkta görme yeteneğini kaybetmiştir. mo-seong, acımasız bir adam olarak bilinmektedir. diğer yandan, lee ji-eun ise çiçek firmasında çalışan bir genç kızdır. ji-eun'un amacı, hayallerindeki çiçek mağazasını açmak ve mo-seong'dan yardım almak için ona yaklaşmaktır.

ancak, mo-seong ve ji-eun'un yolları, gizemli bir şekilde bağlanan aile sırları nedeniyle kesişir. i̇kilinin arasındaki romantik bağ, aile sırları ve işletme sorunları tarafından tehdit edilirken, dizi aynı zamanda 1930'larda kore'de yaşanan toplumsal ve siyasi sorunlara da değinmektedir.

"flowers that bloom at night", izleyicilere hem romantik hem de dramatik sahneler sunarak, kore tarihinin zorlu dönemlerinde yaşayan insanların hikayelerine ışık tutmaktadır.